Zima w Bieszczadach bywa różna. Czasem łagodna, z niewielką na początku – jak na góry – ilością śniegu, czasem zaś, jak zasypie tak trzyma do wiosny z mrozem iście syberyjskim. Na ten czas, kiedy u nas dookoła jak okiem sięgnąć wszędzie biało proponujemy równie aktywny wypoczynek.

 

Dla naszych gości posiadamy w domu:

  • worki ze  świeżym sianem 🙂

 

Najbliższe wyciągi narciarskie z wypożyczalnią sprzętu naśnieżane i oświetlone znajdują się na Weremieniu i Huzelach (koło Leska)  – oddalone o ok. 10 km od Zagrody. Wędrówki zimą w górach dostarczają niezwykłych przeżyć. Przy dobrej pogodzie i widoczności, spoglądając na zachód, można dostrzec z bieszczadzkich szczytów ostre zęby Tatr, a na południowym wschodzie bieleją ukraińskie Bieszczady. Do wędrówki jednak potrzebne są rakiety śnieżne, dzięki którym nie zapadamy się w półtorametrowym śniegu.

Zima to także doskonały czas do obserwacji dzikiej zwierzyny. Łatwiej wówczas zaobserwować tropy, ślady na śniegu a nawet same zwierzęta takie jak jelenie, żubry czy nawet wilki i niedźwiedzie. Do takich wędrówek po lesie, łąkach przydatne są specjalne narty typu backcountry, których wypożyczanie oferujemy naszym gościom.

 

 

wyciągi narciarskie

 

Weremień Lesko-ski

Wyciąg składa się z dwóch biegnących równolegle nitek o łącznej długości 1430m (trasa 1 – 680m, trasa 2 – 750m), z których każda może obsłużyć do 750 narciarzy na godzinę. Stok, na którym położone są wyciągi jest oświetlany, sztucznie naśnieżany i przygotowywany ratrakiem. Idealny dla rodzin z dziećmi.

 

Laworta

To największy i jedyny w Bieszczadach wyciąg krzesełkowy.  Główna trasa stoku posiada homologację “FIS”. Stok jest oświetlony i sztucznie śnieżony. Stacja oferuje wypożyczalnie i serwis sprzętu.

Laworta posiada trzy wyciągi:
-krzesełkowy o długości 1300 metrów – zdolność przewozowa: 1200 osób/h
-orczykowy o długości 1250 metrów – zdolność przewozowa: 1100 osób/h
-orczykowy o długości 300 metrów (dla początkujących) – zdolność przewozowa: 350 osób/h

Główna trasa o długości 1250 metrów posiada homologację “FIS” na slalom i slalom gigant. Różnica wzniesień wynosi 256 metrów.

Stoki są oświetlone, sztucznie śnieżone i ratrakowane. Stoki zabezpieczane są przez ratowników bieszczadzkiej grupy GOPR. Do dyspozycji narciarzy  wypożyczalnia i serwis sprzętu.


Gromadzyń

Stacja Narciarska “Gromadzyń” posiada dwa 2-osobowe wyciągi orczykowe o długości 700 metrów. Jeden wyciąg talerzykowy o długości 300 metrów i wyciąg mały o długości 200 metrów.

Na stoku znajdują się trzy trasy:

trasa I   – 750 m – posiada homologację “FIS” na slalom
trasa II  – 800 m
trasa III – 900 m

różnica wzniesień 164 metry.

Trasy są oświetlone, sztucznie śnieżone i ratrakowane.  Stacja  posiada wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarską X-Scream. Stoki zabezpieczane są przez ratowników bieszczadzkiej grupy GOPR i PCK.

 

Karlików

To dwie szerokie, bezpieczne trasy o długości 1200m każda, przygotowywane przez 2 ratraki. Jeden ze stoków jest sztucznie oświetlany.
Do dyspozycji narciarzy są 2 wyciągi orczykowe o zdolności przewozowej 2000os./h, a także wyciąg o długości 150m z myślą o dzieciach i początkujących narciarzach.
Posiadamy system sztucznego dośnieżania stoków, który pozwoli nam przy mroźnej, suchej zimie zapewnić dobre warunki na trasach.