WYPOCZYNEK W BIESZCZADACH

Bieszczady to jeden z najbardziej dzikich i tajemniczych zakątków Polski. Ich położenie i bieg historii zadecydowały, że są niepowtarzalne niemal pod każdym względem. Widokowe lasy, łąki na grzbietach gór i szerokie doliny, z zachowanymi gdzieniegdzie łemkowskimi i bojkowskimi cerkwiami, tworzą urzekający krajobraz o każdej porze roku. Wyjątkowa przyroda zachwyca, onieśmiela i przyciąga zwolenników aktywnego wypoczynku. Jeśli zamiast połonin wybierzemy się nad Jezioro Solińskie lub w okolice „Trójmiasta bieszczadzkiego”,  to warto wiedzieć, co można w tych okolicach zobaczyć.

Bieszczady.. ah te Bieszczady! Przypomina się bezkres połonin, kapryśna pogoda na szlakach, mozaika wielu kultur, bieszczadzkie diabły i anioły, bieszczadzka muzyka oraz przede wszystkim ich oszałamiające bieszczadzkie piękno! Czy da się zebrać wszystko, czego można doświadczyć w Bieszczadach? Pewnie nie, ale spróbujemy.

Bieszczady to nie tylko miejsca, które warto zobaczyć. Bieszczady to Stan, którego musisz doświadczyć i za którym będziesz tęsknić tuż po powrocie. O miejscach napisano już wiele – miejsca to nie wszystko. Dlatego na naszej liście nie znajdziesz miejsc, a kilka rzeczy, które warto zrobić lub zobaczyć będąc w Bieszczadach…

Pytając ludzi jaki jest najdzikszy region naszego pięknego kraju większość odpowie: Bieszczady! Ale czy rzeczywiście ten zielony region przygraniczny jest nadal taki dziki? Spróbujemy udowodnić, że to tylko stereotyp, który zakorzenił się w ludziach kilkadziesiąt lat temu. Obecnie to bardzo przyjazny turystom region.

Bieszczady są naprawdę fascynujące i nie sposób oddać ich uroku i przedstawić wszystkich atrakcji w jednym krótkim tekście.  Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami w zakładce Atrakcje.

Wiosną i latem mieszkańcy Podkarpacia oraz turyści będą mogli wziąć udział w szeregu bieszczadzkich  imprez i atrakcji. Przedstawiamy wstępny zarys planowanych letnich wydarzeń w Bieszczadach  w 2017 roku – Zobacz tutaj!

Planujesz rodzinny wypad w Bieszczady z dziećmi? Mamy dla Ciebie świetną ofertę! Poza walorami wynikającymi z samego umiejscowienia Ośrodka, o których możesz więcej poczytać w zakładce Atrakcje-Najbliższa okolica, sprawdzając pełen wykaz naszej oferty, proponujemy wykaz atrakcji, którymi będą mogły zająć się Wasze pociechy, nie nudząc się podczas pobytu u nas – zobacz tutaj.